Já taky - Hrdrk

23. června 2009 v 18:15 | crack |  recenze
Já taky - hrdrk
1. see me coming home
2. hrdrk
3. eye soap
4. e-go
5. na vsi
6. creature
7. brýle
8. mrak a gappák
9. džus blús
10. slint
11. maminka
12. ryba a kočka a pes
13. rokenrol je reggae
14. nic moc

(2005) Diy

Tak jsem se po letech (fakt to jsou roky) rozhodl, že sepíšu recenzi na desku jedné z mých nejoblíbenějších tuzemských kapel roku 2007. Já taky - olomoucká skvadra, která si dala před lety pauzu kvůli jinému projektu (asi i slavnějšímu) - Narcotic Fields.
Není moc desek, ke kterým bych se vracel v průběhu několika let. Já taky to dokázali. Dokázali rozpálit spoustu lidí kolem mě. Jedna z nejgeniálnějších kapel olomouckého podhoubí. A to navzdory tomu, že olomoucká "scéna" patří k mé nejoblíbenější. Co kapela, to laureát na nobelovku. Můžu-li tuhle kapelu s někým srovnat, tak z naší vlasti snad jen s Fetch! - ovšem asi jenom podle barvy hlasu zpěváků. Ze světových jmen asi s Pixies nebo Reef.
Když si pouštím Hrdrk asi tak po dvousté šesté k příležitosti psaní téhle recky, musím začít s vychvalováním textů. Jasně, některé songy jsou anglicky, jiné česky. Nemám to rád, ale u Já taky mi to neva. Tady musím vyzdvihnout songy Brýle a Na vsi. Hudebně se jedná o crossoverovou alternativu s příchutí grunge - prostě výbornej, energickej rock´n´roll. Nejlepší kousky jsou určitě Creature, Hrdrk a pomalá Ryba a kočka a pes.
Určitě si poslechněte song Mrak a Gappák - tím si mě dostali na koncertech a z desky je to kurva nářež. V podstatě to stojí na jednom kytarovém riffu a na bubeníkovi, který vede kapelu do války. Paráda! Na vsi působí podobným dojmem.
Při poslechu týhle desky se nedá přeskakovat, je to pozvolný rozjezd a pozvolný konec s nářezovým mezidobím. Doporučuju všem, co maj rádi energické kytarovky ala Reef.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama