máma mrdá maso fest - druhý den

13. července 2009 v 16:40 | crack |  reporty
Dostal jsem se na druhý den fesťáčku od severovýchodního, dnes již kultovního Cd-r labelu Máma Mrdá Maso, který se konal v Českém Těšíně - v Liberté. Nutno předznamenat, že jsem na akci jel hlavně kvůli čecháčkům Or a Zkoušce Sirén. Akci doprovázelo asi dvouhodinové zpoždění - normálka, punk´s not dead, ne?
Jako první začínala kapela bubeníka kapely Le Christ hypercubristic, Keine gips, I´m ready. Lidí tam moc nebylo, kapela působila lehce nervózně a mezi každou písničkou si dávali asi minutovou pauzu, aby si promysleli, co dál hrát. Až na tyto pauzy, při kterých byl slyšet pouze brum aparátů a znervózňovali přihlížející, zahrála kapela výborně. Coby přídavek dávali Dive od Nirvany - nedokončený, ale zajímavě pojatý.
Pak nastoupila kapela Murky Ajar - jo, to bylo jinačí kafe. Sice z podobného soudku jako předchozí Keine gips, I´m ready, takže něco na pomezí noise/grunge, ale o dost energičtější, ačkoliv je možné, že tomu tak bylo kvůli většímu počtu lidí pod pódiem.
Místní se hodně těšili na svou legendu - Plešatou zpěvačku, další to projekt s účastí Orla z Le Christů. Brutální metalový zvuk a chytlavé riffy postačili k tomu, že jsem si nevšiml, že se za celou dobu nezazpívala ani hláska. Parádní instrumentálka!
Atmosféra zhoustla, Liberé se změnilo na saunu a nastoupili pražáci Or. Pro mě vrchol večera. Brutální řežba, připomínající hřmící Melvins nebo Green River - odkaz na ty nejlepší. Pražáci vědí jak na věc. Ostré, vypjaté pasáže střídaly vyklidňovačky, aby je zas vystřílaly brutality.
Po Or nastoupili Slováci Green Monkey. Basa a bicí postačili k vydatnému kusu hardcore zábavy. Agresivní řev basáka podkresloval atmosféru skvělého večera.
Hlavní hvězda č. 2, Zkouška sirén, se přišla předvést s novými nástroji, na půjčené aparáty (víte, že nějaké svině jim vyčorovali celou dodávku?) a spustili zajímavé, post-hardcorové věci, stále ve stínu Melvins či Akimbo. Bubeník nás drtil všechny!
Pak už jsem to ale nedával a jal se najít vlak domů, nakoupit rum do vlaku - no však to znáte, ne?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama