Plum, Unna, D.A.T.

21. října 2009 v 10:53 | crack |  reporty
Tak jsem se Vám dostal v pondělí 19.10. do opavského klubu Jam, kam jsem kráčel v očekávání výborného večírku.
Bohužel začátek nebyl úplně nejslibnější, protože se přes dvě hodiny čekalo na poláky PLUM, kteří tahali bubny a basový aparát. Během čekání se však začal klub příjemně plnit převážně studenty ze SU ale taky zvědavci z jiných měst - za všechny jmenujme lidi z MSsND z Bruntálu.
Tak jo, je kolem desáté, kapely připravené, nazvučené a jde se na to. První začínaj DAT a začíná nářez. Zvukově rozplizlé pasáže se vkrádají do jejich rokenrolu a u mě stojící zpěvák z Protisměru, Bárt na mě křičí - "no vole tak takhle zněli ranný New York Dolls!"
Po DAT přišli na řadu organizátoři téhle akce, prostějovští UNNA, kteří čerstvě zasedli pod křídla severomoravského noise cd-r labelu Máma Mrdá Maso. UNNA zde propagovala svoje debutové EP, na které najdete recenzi tady, ale hrála i novější skladby, ve kterých se dokonce i zpívalo (chápejme, že UNNA byla zavedená jako instrumentální záležitost). Což o to, v kotli už to vřelo a tak následovala poslední povedená partička PLUM z Polska. No vole co vám mám povídat? Geniální zvuk. Řízně přebuzená basa, rokenrolová kytara, trefné bicí a jak říkáme my v hudbě kovaní - používali zajímavé hudební fórky. Jo PLUM předvedli zas něco, co v té Opavě dlouho nebylo a je to tak správně. Tady se můžete mrknout na fotky od K.O.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zdenal Zdenal | E-mail | Web | 29. září 2011 v 14:58 | Reagovat

Dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama