Genetiks, Plešatá Zpěvačka, Surego v Opavě (29.10.2009)

1. listopadu 2009 v 11:48 | Crack |  reporty

Do týhle akce jsme šli s vědomím, že to bude mazec, ale až takový, no to jsme nevěděli. Genetiks bohužel provázeli od začátku turné problémy (hlavně teda ten, že si bubeník zapomněl činely) ale neodradilo je to a podali struhující výkon. Nebudu ale předbíhat. Akci, na kterou přišlo kolem šedesátky odvážlivců, odstartovala českotěšínská PLEŠATÁ ZPĚVAČKA. Viděl jsem je několikrát ale tentokrát to bylo asi nejpovedenější. Kytarové riffy ve stylu Black Sabbath se tlačily zvukem tak basovým, že se leckerému basákovi mohlo zdát, že je oproti Orlovi nýmand 1. kategorie a to jsem prosím nezmínil samotný, uhrančivý zvuk basy. No prostě síla.
Po lehké přestavbě přiběhli místní zabijáci SUREGO. Na tuhle partičku existují dvě teze: první zní, že SUREGO, coby pohrobci bolatické úderky SZP jsou ostřejší, drsnější a lepší než SZP (k tomu názoru se stavím i já). Druhá teze trvdí opak. No, můžu k tomu říct jen to, že Surego předvedli opravdu rychlý hardcore, říznutý trashmetalovými prvky a působilo to hodně přesvědčivě. Dokazuje to také fakt, že museli přidávat a to song Otevři Oči.
Krátká pauza a na pódiu se oběvila parta němců s mrtvolně modrýma očima, výjma zpěváka, který měl oči krvavě rudé. GENETIKS vole! Pankáči, jejichž hudbu dokreslujou klávesy ála 80´léta. Disko punk, chceme-li. Hodně povedené vystoupení, vrcholící přídavkovým songem Astronaut.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama